"Розмаїття барвистих фантазій"
Методичні розробки
Види
діяльності
зображувальної
План роботи керівника гуртка зображувальної діяльності на 2017/2018 навчальний рік
Важливе завдання сьогодення – становлення творчо активної особистості, яка повинна вносити прогресивні зміни до суспільного життя, вміти здійснювати вибір, визначати та вирішувати проблеми, бути винахідливою, мати творчу уяву.
Зображувальна діяльність має важливе значення для всебічного розвитку особистості.
Зображувальна діяльність як чинник виховання творчої особистості
Творчість в образотворчій діяльності дошкільника — це здатність знаходити ідеї в складних, незвичних ситуаціях, нестандартно бачити й використовувати реальні предмети; здатність змінювати форму об’єкта, щоб він виступав у новій якості; здатність оригінально використовувати й поєднувати різні засоби художньої виразності з елементами інтеграції видів образотворчої діяльності, результатом чого є власний художній твір.
Структура заняття по зображувальній діяльності
Безпосередньо перед заняттям вихователь готовить усе, що він підібрав напередодні: натуру, іграшку, ілюстрації, аркуш паперу для показу; визначає місце, де буде стояти предмет; прикріплює тло з натурою й т.д. Після того як усе буде готово, педагог ще раз дивиться на наочний матеріал з того місця, де розташований останній стіл, щоб не виявилося, що предмет не виділяється на підібраному тлі або ілюстрація дуже дрібна.
Методичні рекомендації щодо розвитку творчої активності дітей старшого дошкільного віку з використанням творів образотворчого мистецтва
Заняття з зображувальної діяльності мають стати зустріччю з красою, донести до дітей багатство її прояву в природі, мистецтві, в людях та їхніх витворах. Необхідно створювати такі умови для сприйняття краси, щоб вона вразила дитину, пройшла крізь усі органи чуття, викликала радість, насолоду, натхнення.